Zbiórka darów dla Ukrainy 5.03.2022

 

We would like to say big thank you to everyone who supported  our collection in last 2 weeks. We will not be organizing any collections at Polish School in Enfield at the moment. If you or anyone you know  would like to support Ukraine, below We are sending places that also organise collections. Please contact them directly and check in advance by phone whether they are still  accepting any donation. At this point, we will be supporting Ukraine  by financial donations for charities 🇺🇦

Thank you for your support. 
PSS Enfield 

DRODZY PAŃSTWO,

Dziękujemy bardzo, ale to bardzo, JESTEŚCIE NIESAMOWICI !!! nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z imienia, bo naprawdę nie chcielibyśmy kogoś pominąć, po prostu dziękujemy za wszystkie dostarczone dary, dziękujemy nauczycielom, asystentom, dyżurnym, wszystkim paniom i panom, którzy pakowali, segregowali jak mróweczki te wszystkie dary, wszystkim, którzy bezpośrednio zawieźli dary do szkoły na Finchley, kierowcom, którzy udostępnili swoje busy, prywatne auta i czas, aby wszystko przewieźć, osobom, które kierowały ruchem i koordynowały to co się dzieje, a działo się! Dziękujemy szkole Kingsmead, że zbiórka była możliwa do zrealizowania w budynku ich szkoły. Po prostu dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego, że ten dzisiejszy dzień był po prostu piękny i bardzo wzruszający. Otrzymaliśmy niespodziewaną ilość darów od przedstawicieli różnych społeczności zamieszkujących Enfield i nie tylko, było ich aż tyle, że w pewnym momencie musieliśmy niestety zaprzestać przyjmowania, ponieważ nie mieliśmy już miejsca, aby je przechować. Jak już wcześniej informowaliśmy tir był dopiero we wtorek.

Bardzo przepraszamy wszystkie osoby, które niestety nie mogły w sobotę pozostawić swoich darów. Będziemy mieli więcej informacji z Urzędu Miasta w Łodzi, wtedy będziemy mogli przekazać Państwu kiedy będzie kolejna zbiórka. Musimy czekać na ich decyzje, gdyż chcemy mieć pewność, że nasze dary dotrą do najbardziej potrzebujących na Ukrainie.💛💙

Pozdrawiamy serdecznie
PSS w Enfield 

ZAŁADUNEK TRANSPORTU DO UKRAINY - 9.03.2022 💙💛

DRODZY PAŃSTWO 🤗

W środę 9 marca w nocy ładowany był tir z darami z naszej szkoły oraz z Polskiej Sobotniej Szkoły w Finchley. Został załadowany po sam dach 💪🏼🤗 oznacza to, że dzięki tak wspaniałym ludziom jak Państwo i innym społecznościom, firmom które się do nas dołączyły zebraliśmy naprawdę ogrom potrzebnych darów ❤️szczególne podziękowania kierujemy do osób, które pomagały we wtorek w szkole na Finchley, aby załadować busy i w środę przy załadunku na tira 🙂 nie było nas za dużo dlatego mamy możliwość, aby podziękować tym razem imiennie 🙂 Marcin Błoński, Alexander Goscimski, Marcin Suchecki (sklep Olivier), Jakub Michalak, Michał Czarnota (firma Mimar) Grzegorz Niedziecki, Edyta Kużel, Natalia Kornacka, Łukasz Leja. 💙💛 

Wszystkim Wam bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc. Te kilka dni wspólnego działania pokazały jak wiele wielkich rzeczy można dokonać działając wspólnie. Bardzo dziękujemy w imieniu Ukrainy. 💙💛

Pozdrawiamy,
Dyrekcja szkoły: Grażyna Mączkowska, Aneta Staniec

💙💛Wszystkie rzeczy które zostały załadowane na TIRa 9 marca zostaną dostarczone do Fundacji sióstr św. Dominika w Broniszewicach. Fundacja zajmuje się przewożeniem tych rzeczy na Ukrainę. Cześć rzeczy (dwa vany) dzięki pomocy Ukraińskiego ośrodka Kulturalnego w Londynie wyjechały już dzień wcześniej bezpośrednio na Ukrainę. Tak samo leki przewożone są za pomocą przewoźnika ukraińskiego z powodu bardzo skomplikowanych dokumentacji celnych, których większość przewoźników nie chce się podjąć.💙💛

W KONTAKCIE