Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

WESOŁY DZIEŃ DZIECKA W LAXTON HALL

17 czerwca 2017 r.
Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire) odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych jak i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromnym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci jak i całe drużyny otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią!  Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii. Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni!

W tym roku po raz trzeci odbył się również konkurs dla nauczycieli! Zajęliśmy I miejsce w konkurencji: Występ recytatorski lub piosenka, wygrywając występem artystycznym zatytułowanym „Smerfy w szkole” przygotowanym przez nasze grono pedagogiczne.

Trzeci rok z rzędu zajęliśmy II miejsce 🙂  🙂 w siatkówkę! Pięknie dziękujemy wszystkim zawodnikom! W przyszłym roku walczymy o I miejsce! 😉