Spektakl DOMEK Z PIERNIKA

SPEKTAKL „DOMEK Z PIERNIKA”

Teatr Katharsis przy polskiej Parafii w Dunstable

30 września 2017 r. dzieci naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu “DOMEK Z PIERNIKA”.

Scenariusz: ANDRZEJ STALONY DOBRZAŃSKI (aktor, dramaturg, reżyser)
Reżyseria: Dorota Górczyńska-Bacik

Obsada:
Ewa Taylor – Czarownica i mama
Arkadiusz Tymieniecki – drwal i tata
Anna Dowgiert – Jaś
Wiktoria Piotrkowska – Małgosia
Rafał Gucwa – wilk
Dorota Górczyńska-Bacik – jeż
Pianino: Wiktoria Ćwik

Pomimo iż spektakl DOMEK Z PIERNIKA kierowany był przede wszystkim do najmłodszych to i dorośli bawili się wyśmienicie. Jest to spektakl, który nie tylko bawi ale i uczy, w treść dobrze znanej mam bajki o Jasiu i Małgosi wplecione są elementy profilaktyki. Poruszane są problemy m.in. zaśmiecania środowiska jak i nadmiernego jedzenia słodyczy. Zapraszamy również do obejrzenia spektaklu SAMOTNA JESIEŃ, z którym teatr wróci do nas w grudniu.
Dziękujemy Teatrowi Katharsis za promocyjne wykonanie spektaklu dla naszej szkoły, Państwu Zaleskim, Budzyńskim i firmie Polish Village Bread za pączki i soczki dla dzieci.