Jesteśmy już uczniami 11.11.2017

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

Przyrzeczenie Pierwszoklasistów

11 listopada 2017 r. w Polskiej Szkole Sobotniej w Enfield miała miejsce ceremonia „Pasowania na uczniów” dzieci z klas pierwszych. W tym roku ślubowanie złożyło 57 dzieci. Uroczystość odbyła się w teatrze szkolnym w obecności nauczycieli i rodziców. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie zaśpiewana piosenka pt. „Witaj nasza dobra szkoło” oraz wyrecytowany „Katechizm polskiego dziecka” spodobały się zgromadzonym na sali. Po ślubowaniu pani dyrektor Grażyna Mączkowska wraz z zastępcą p. Anetą Staniec pasowały dzieci na uczniów naszej szkoły oraz wręczyły pamiątkowe dyplomy i słodycze. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Bądźmy w kontakcie