Wigilia 14.12.2019

Wigilijny wieczór to właśnie ten czas, kiedy przekonujemy się, jak niewiele trzeba, abyśmy byli naprawdę szczęśliwi. Wystarczy ciepła, miła atmosfera, którą tworzą bliscy sobie ludzie. W naszej szkole również pielęgnujemy tę piękną polska tradycję i w dniu dzisiejszym, odbyła się Wigilia szkolna zorganizowana dla uczniów i ich rodzin, aby moc przeżyć te chwile wspólnie z nauczycielami a także razem wśród polskiej społeczności.
Tegoroczna Wigilia szkolna rozpoczęła się oczywiście od gwarnych przygotowań. Uczniowie klas młodszych przygotowywali świąteczne dekoracje na stół wigilijny i słuchali opowiadań o Bożym Narodzeniu. Starsze klasy rozmawiały o polskich tradycjach bożonarodzeniowych, o tym jak dawniej przeżywano świąteczny czas, o zwyczajach z różnych części Polski. Nauczyciele wyjaśnili dlaczego powinniśmy pielęgnować zwyczaje i tradycje przekazywane nam przez naszych przodków. Następnie zaczęły się przygotowania Wigilii w kantynie, podczas których wszyscy pomagali nakrywać obrusy i dekorować stoły. Wszyscy razem stworzyliśmy miły, świąteczny nastrój. Dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem miłości, dobra i pokoju. Ciepłe i piękne życzenia usłyszeliśmy od Pani Dyrektor Grażyny Mączkowskiej i Pani Anety Staniec, które spędziły ten dzień razem z nami. To dzięki nim i ich ciężkiej pracy, możemy się tu co roku spotykać. Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy postarali się o różnorakie smakołyki, ich zapach i smak przywołał miłe wspomnienia z dzieciństwa. Pięknie im za to dziękujemy.
Cieszyliśmy się wspólną obecnością i mamy nadzieję, że kolejny rok w szkole będzie dla nas też pełny radości.
Pięknie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim obecnym za ogromne zaangażowanie podczas organizacji tegorocznej Wigilii oraz za hojność i pomoc w przygotowaniu jedzenia i paczek dla naszych wspaniałych Seniorów.❤️

Bądźmy w kontakcie