Lekcje online 14.03.2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną podjęliśmy z Zarządem decyzję o zamknięciu szkoły w tę sobotę aż do odwołania. To nie była łatwa decyzja, ale ze względu na fakt, że liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie, a my mamy dzieci z rejonów największej liczby zachorowań w UK: z Hertfordshire (18) i Barnet (8), nie chcemy stwarzać dodatkowego zagrożenia epidemiologicznego, kiedy w sobotę przez szkołę przewija się około 700 osób. Chcemy przejść na pewnego rodzaju e-learning, po prostu będziemy przygotowywać krótkie materiały do zrobienia w domu, które dzieci przeczytają z rodzicami, a później odpowiedzą np. na pytanie do testu lub zrobią krótkie ćwiczenia. Później odeślą podpisane do sprawdzenia Paniom pracującym w danej klasie, które podzielą się pracą i po sprawdzeniu odeślą do ucznia i rodziców. W ten sposób dalej pracujemy i nie przerywamy nauki, nie ryzykując zdrowia własnego i zdrowia ucznia czy rodziców tego dziecka. Na dzień dzisiejszy to jedyna rozsądna decyzja w obecnej sytuacji. Proszę o współpracę i zrozumienie.

Dyrekcja Polskiej Sobotniej Szkoły

Przedszkole B

Dzieci miały odsłuchać piosenkę o Marzannie, do której dostały linka. Wysłuchać wiersz o Marzannie. A z rodzicami porozmawiać co to jest Marzanna, dlaczego żegnamy nią zimę. Jak również wykonać pracę plastyczną w technice dowolnej "Marzanna". A oto przykłady, które rodzice wysłali na czat klasowy. ☺

Klasa 0A

Czytanka

Klasa Ob

Temat: Wyprowadzenie litery C.

Praca z  książką str. 31, 32, 33 - kreślenie litery C, dzielenie wyrazów na sylaby oraz czytanka z literą C.

Zadanie domowe str. 34, 35.

Klasy 1

Wczoraj przesłałyśmy rodzicom ćwiczenia, czytankę oraz link do legendy, które mają przerobić z dziećmi. Czekamy na zwrotne zdjęcia wykonanych ćwiczeń od rodziców. Poniżej pliki do podglądu lub pobrania.

Klasa 2A

Proszę, aby dzieci przeczytały czytankę z książki str. 159, wspólnie z Państwem odpowiedziały na pytania str. 160 zad. 1. Następnie w ćwiczeniach proszę wypełnić zad. 1 str. 176, zad. 2, 3 str. 177, zad. 5, 6, 7 str. 178-179. oraz zad. 12 str. 182.

Dla chętnych: Zad. 8, 9, 10, 11  str. 179-181.

Pliki pdf do pobrania lub oglądania:

Klasa 2B

W 2B uczniowie mieli nauczyć się wiersza „NASZE POLSKIE ABC” i wczoraj gdyby były zajęcia miał być klasowy konkurs recytatorski. Oto nagranie Zuzi. Brawa dla niej!

Klasy 3

Kraków, legendy krakowskie (przypomnienie tych poznanych wcześniej) oraz nowa - O dzielnej Wandzie. Gramatyka: ó zamknięte w końcówkach - ów, - ówka (+ wyjątki) oraz ó na początku wyrazów. Quiz na temat miasta Kraków. ☺

Klasy 4

Zadania w ćwiczeniach Rz wymienne i napisać charakterystykę bohatera omawianej lektury.

Klasa 5A

Mity greckie i ortografia "rz".

Klasa 5B

Tematem lekcji był mit Dedal i Ikar. Dzieci dostały krótki filmik z mitem, a do niego karty pracy z quizem, słuchaniem ze zrozumieniem, krzyżówką oraz wypracowaniem, w którym mają napisać swoje zakończenie mitu. Jako pracę dodatkową dostali zrobienie komiksu do wybranego mitu: Dedal i Ikar lub Syzyf.

Prace domowe: rodzice przesyłają zdjęcia.

Klasa 6

Klasa 7

Przesłałam im lekcję interaktywną do samodzielnego rozwiązania. Rodzice mogą wysłać do mnie printscreen jeżeli będą mieli jakieś wątpliwości. Na zadanie mają dokończyć czytać lekturę, abyśmy mogli omówić całą. 😉 https://epodreczniki.pl/a/zdanie-zlozone-wspolrzednie-a-zdania-zlozone-podrzednie/D15NBNgNG

Lektura dynastia Miziołków.

Klasa 9

Lekcja online aplikacja discord- speaking test. Uczniowie mają uzupełnić ćwiczenia, napisać writing test oraz odpowiedzieć na pytania z 3. Części speaking testu czyli dyskusji.

Klasa 10

Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości.

 1. Kampania Wrześniowa.
 2. Okupacja niemiecka i radziecka na ziemiach polskich.
  a) Zbrodnia katyńska
  b)Polski ruch oporu w czasie drugiej wojny światowej
  c) Powstanie Warszawskie
 3. Zniewolenie narodu Polskiego.
  a) Rząd polski na emigracji
  b) Polscy żołnierze na frontach drugiej wojny światowej
  c) Porządek jałtański
 4. Kim byli Żołnierze Wyklęci - praca domowa.

Klasa 11 (A2)

Poznajemy bohaterów „Brzeziny” J. Iwaszkiewicza.

Zadania do wykonania:   

 1. Na podstawie cytatów uzupełnij tabelkę, porównująca dwóch braci: Stanisław/Boleslaw (tabelka w zeszycie jako notatka).
 2. Podkreśl cechy bohaterów we fragmencie tekstu, nawiązującym do adaptacji filmowej A. Wajdy. (Ćwiczenie ksero).
 3. Ułóż plan wydarzeń opowiadania.
 4. Kogo dotyczą cytaty - Bolesław/Stanisław (dopasuj imiona).

Do wszystkiego załączone zostały materiały ksero - do wydruku.

Klasa JPJ2

Tematem zajęć miała być pogoda. Rodzice dostali zdjęcia materiałów ze wskazówkami co zrobić   (czytanka, ilustracje przedstawiające pogodę, historyjka obrazkowa) oraz listę zadań.

Rodzice, którzy nie mówią po polsku i nie będą w stanie pomóc dziecku w zrobieniu zadań mają się ze mną skontaktować indywidualnie. Zorganizujemy lekcję online lub prześlę inne zadania.

Bądźmy w kontakcie