Kącik Młodego Poety

Kącik Młodego Poety

null

null
Agnieszka Zapiór
Nauczycielka - 4 B

W naszej szkole działa nowe kółko pozalekcyjne – KĄCIK MŁODEGO POETY !!!
Zachęcamy gorąco wszystkie  dzieci, które już w miarę płynnie czytają –  głównie uczniowie klas III – V, ale nie tylko. 🙂

Podczas zajęć będziemy: uczyć się pięknie recytować, intonować, interpretować, zwracać uwagę na znaki interpunkcyjne, przekazywać uczucia i  ekspresję, a wreszcie odkrywać na nowo wiersze najsłynniejszych polskich poetów. Polska poezja dziecięca należy do najpiękniejszych na świecie, jesteśmy dumni, że mamy tak wielu wspaniałych twórców, którzy pisali dla najmłodszych. Do tego szlachetnego grona należą między innymi: Brzechwa, Tuwim, Fredro, Chotomska, Konopnicka, Bełza, Jachowicz i wielu innych. Na naszych zajęciach będziemy czytać wiersze znane wszystkim uczniom, ale także te zupełnie nowe, których nie mieliście przyjemności poznać w trakcje zajęć lekcyjnych. Spróbujemy także sami zabawić się w poetów… być może napiszemy wspaniałe wiersze, które w przyszłości pozna wiele dzieci? 🙂 Mamy nadzieję, że będą to bardzo radosne i owocne zajęcia. 🙂

Gorąco zapraszamy na spotkanie zaraz po lekcjach, koło godz.13:00 do klasy IVB (sala na parterze).

Prowadząca zajęcia – p. Agnieszka Zapiór, kl.4b 🙂

Dzisiaj czytaliśmy wiersze:
“Katar” J. Brzechwy oraz “Król Rok i jego dwunastu synów”.

Dzisiaj na “rozgrzewkę” czytaliśmy wiersz “Katechizm Polskiego Dziecka” znany także jako “Polak Mały”, a potem bawiliśmy się do słów wiersza J. Tuwima “Lokomotywa”.

Dzisiaj na “rozgrzewkę” czytaliśmy wierszyk “Chory kotek” Stanisława Jachowicza, a potem zajęliśmy się recytacją i mini inscenizacją wiersza “Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima. 🙂

Dzisiaj humory poprawił nam wszystkim pan Hilary – bohater wiersza “Okulary” Juliana Tuwima. 🙂

Ostatnie zajęcia upłynęły nam w towarzystwie dwóch panów – bohaterów wiersza “Paweł i Gaweł” autorstwa Aleksandra Fredry.

Bądźmy w kontakcie