Szkolny chór

Violetta Malinowska
Prowadząca chór

Drodzy Rodzice, nazywam się Violetta Malinowska i od tego roku będę prowadziła w szkole chór/zespół wokalny (w ramach zajęć pozalekcyjnych). Chciałabym zachęcić dzieciaki i młodzież, które lubią śpiewać do uczestnictwa.
Co będziemy robić na takich zajęciach? Przede wszystkim będziemy uczyć się:

a) śpiewać prawidłowo czyli techniki wokalnej, prawidłowego oddechu, właściwej emisji głosu – czyli co zrobić, aby głos był nośny, dykcji, postawy…
b) śpiewać w harmonii (na głosy)
c) w grupie młodszej wprowadzam elementy rytmiki i tańców integracyjnych
d) brać udział w uroczystościach szkolnych
e) brać udział w większych koncertach
f) organizować specjalne pokazy dla rodziców czy społeczności szkolnej
g) nabierać pewności siebie

Dopiero zaczynamy, ale jeśli okaże się, że będzie spora różnica wieku zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach dziecięcej i młodzieżowej. Jeżeli chodzi o mnie to mam już troszkę doświadczenia w prowadzeniu chóru dziecięcego, bo od ponad dwóch lat kieruję chórkiem przy parafii św. Rodziny w Enfield. Zaczynaliśmy od 5 dziewczynek teraz jest już 25. I robimy różne rzeczy, były tańce, zabawa z chustą animacyjną, kabaret, pokaz talentów dla rodziców, wszystko to sprawia, że dzieci nabierają pewności siebie. Co roku jeździmy na festiwal piosenki religijnej, byliśmy na warsztatach w Royal Albert Hall czy Covent Garden, a nawet w Rzymie, gdzie mieliśmy okazję śpiewać w Watykanie, w tym roku jedziemy do Bristolu na konkurs chóralny oraz w lutym bierzemy udział w koncercie z profesjonalnym dorosłym chórem i orkiestrą (jest możliwość dołączenia).
Tak więc, jak Państwo widzą pomysłów mam wiele i zapewniam, że nudzić się Wasze pociechy nie będą, a na pewno wiele się nauczą.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt telefoniczny: 07757324652. Pierwsze zajęcia 7 października.